مسابقات

گزارش دومین مسابقه ریتد سریع هیئت

دومین مسابقه ریتد سریع هیئت شطرنج شهرستان رباط‌کریم به سرداوری حمید اکبری در پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ برگزار شد، این مسابقه با آنکه با کم لطفی بازیکنان رباط‌کریم مواجه شد اما به خوبی و در سطحی بالاتر از مسابقه قبلی با حضور ۲۰ بازیکن با موفقیت و به گرمی پشت سر گذاشته شد.

در این مسابقه ۱۱ بازیکن ریتینگ‌دار(۵۵٪ کل بازیکنان) حضور پیدا کردند که همگی دارای ریتینگ زیر ۲۰۰۰ بودند و میانگین ریتینگ بازیکنان ۱۳۵۷(با افزایش ۱۲۳ واحدی نسبت به مسابقه قبلی) بود. توجه کنید که در این مورد ریتینگ بازیکنان بدون ریتینگ ۱۰۰۰ در نظر گرفته می‌شود.

از بازیکنان خوب این جدول می‌توان آقایان عامر آمیخته(۱۹۹۹)، سعید صادقپور(۱۹۳۹)، عنایت ازباغی(= حسین پاینده)(۱۸۶۹)، علی‌رضا اسلامی(۱۸۰۵)، قهرمان(اول مشترک و سومی با پوئن‌شکنی) آماتورهای زیر ۱۷۰۰ ایران محسن قانع(۱۷۵۷)، علی‌رضا خوشقدم(۱۷۴۰) و حمید فتح اللهی(۱۷۱۷) را نام برد.

در این مسابقه تعداد بازیکنان رباط‌کریم ۴۵٪ کل شرکت کنندگان یعنی ۹ نفر بود که ۳ نفر آن‌ها(آمیخته، صادقپور و گذشتی) ریتینگ‌دار بودند. در این بین آقای فرهاد اسمائیلی(۱۵۱۳) بازیکن کرمانشاهی نیز مهمان ما بودند.

در این مسابقه علی‌رضا اسلامی(۱۸۰۵) با اقتدار و تنها با یک تساوی(= ۶.۵ امتیاز) و افزایش ۳۹ واحدی ریتینگ و عملگرد عالی ۲۰۱۹ قهرمان مسابقه شد.

در ادامه سعید صادقپور(۱۹۳۹) با ۵.۵ امتیاز، افزایش ۸ واحدی ریتینگ و عملکرد ۱۸۳۶ مقام دوم، و عامر آمیخته(۱۹۹۹) با ۵ امتیاز، کاهش ۱۳ واحدی ریتینگ و عملکرد ۱۸۲۵ مقام سوم را به خود اختصاص دادند.

به علاوه بازیکنان زیر نیز مقام‌های فرعی رو به خود اختصاص دادند:

ریتینگ‌دار برتر زیر ۱۸۰۰: محسن قانع(۱۷۵۷)
بازیکن برتر بدون ریتینگ: اسماعیل حاتم خانی
پیشکسوت برتر: خانم‌آغا نایینی
بانوی برتر: مهسا گذشتی(۱۲۸۰)
بازیکن برتر رباط کریم: احسان گذشتی(برادر مهسا گذشتی)
بازیکن برتر زیر ۱۶ سال: حسین انصاری
بازیکن برتر زیر ۱۴ سال: آریا غیاثی(۱۰۹۸)
بازیکن برتر زیر ۱۲ سال: محمدرضا نوری

در این بین افراد زیر در این مسابقه موفق به کسب ریتینگ سریع شدند:
۱. اسماعیل حاتم‌خانی با ریتینگ ۱۶۳۵
۲. حسین انصاری با ریتینگ ۱۴۶۹
۳. مژده ممتحن با ریتینگ ۱۳۳۴
۴. خانم‌آغا نائینی با ریتینگ ۱۰۶۶

همچنین افراد زیر در صف انتظار گرفتن ریتینگ سریع قرار گرفتند:
۱. محمدرضا نوری با ۴ بازی تا اینجا ۱۴۱۷
۲. علی صدیقی با ۴ بازی تا اینجا ۱۳۲۳

دانلود عکس‌های مسابقه

عامر آمیخته

به طور کلی می‌توان فعالیت‌های من رو در سه زمینه ۱. منطق ۲. شطرنج و ۳. روانشناسی موفقیت خلاصه کرد. از آنجا که عاشق زندگیم صرفاً کاری را انجام می دهم که از آن لذت ببرم؛ منطق برایم حتی بیش از شطرنج یک بازی لذت بخش مفید است که علاوه بر اینکه غذای کودک درون من است، حس عقلانیت بالغ درونم را نیز ارضاء می کند. می خواهم در جهت گسترش منطق در ایران عزیزمان موثر باشم و کمک کنم در این رشته عزیزان به کارهای گروهی بیشتر روی آورند. به علاوه به این علاقه دارم که منطق رو در موضوعات روانشناسی بالاخص روانشناسی تحلیلی (یونگی) بکار ببرم. و از آنجا که به نظر من خواستن مهم‌ترین مسئله برای قدم گذاشتن در جاده موفقیت است، موضوع پایان‌نامه و رساله‌ام رو به آن اختصاص داده‌ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 12 =

اینها را هم ببینید
بسته
دکمه بازگشت به بالا